۱۴۰۲ پنج شنبه ۱۰ فروردين
آموزش
یک مثبت بزرگ برای آموزش دانشگاه؛ دومین مرکز آموزشی احیای قلبی و ریوی کشور "FCTC" در جهرم راه اندازی شد
یک مثبت بزرگ برای آموزش دانشگاه؛ دومین مرکز آموزشی احیای قلبی و ریوی کشور "FCTC" در جهرم راه اندازی شد
ولین آموزش احیای قلبی و ریوی با استاندارد های بین المللی با همکاری مدرسین (AHA) از شیراز در بیمارستان پیمانیه جهرم برگزار شد. آموزش ها کاملا اصولی و منطبق بر آخرین آموزه های انجمن قلب آمریکا بوده و 24 نفر از پزشکان و پرستاران بیمارستان ها در این دوره آموزشی شرکت داشتند.

 به گزارش وبدا جهرم، دکتر محمد رحمانیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به مرکز آموزشی احیای قلبی و ریوی "FCTC" در شیراز  و همین طور راه اندازی دومین مرکز آموزشی احیای قلبی و ریوی در جهرم گفت: مرکز آموزشی احیای قلبی و ریوی فارس "FCTC" اولین و تنها مرکز آموزش استاندارد قلبی و ریوی در کشور است که کاملا اصولی و منطبق بر آخرین آموزه های انجمن قلب آمریکا است. این مرکز زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی شیراز بوده و فعالیت خود را بصورت رسمی از آبان ماه سال 96 به سرپرستی دکتر منصور مسجدی متخصص بیهوشی و فوق تخصص ICU و مدرس بین المللی انجمن قلب آمریکا (AHA) آغاز نموده است.

وی با اشاره به راه اندازی دومین مرکز آموزشی احیای قلبی و ریوی "FCTC" در بیمارستان پیمانیه جهرم گفت: احیای قلبی و ریوی یکی از حیاتی ترین اقدام پس از ایست قلبی برای بیمار است و آموزش صحیح و دوره ای آن موجب تسلط بیشتر در کادر درمان می شود. برای حصول این امر و داشتن دوره های آموزشی، این خواست شکل گرفت که بتوانیم دومین مرکز آموزشی احیای قلبی و ریوی "FCTC" کشور در جهرم راه اندازی کنیم.


دکتر رحمانیان در ادامه افزود: برای حصول آن، درخواست را با مرکز "FCTC" در شیراز و سرپرست آن دکتر منصور مسجدی در میان گذاشتیم و استقبال بسیار خوبی از سوی ایشان صورت گرفت. پس از رایزنی ها و انجام مراحل دریافت مجوز جهت راه اندازی دومین مرکز در جهرم، می بایست اساتیدی از جهرم در دوره های پیشرفته مرکز شیراز زیر نظر مدرسین بین المللی انجمن قلب آمریکا (AHA) را می گذراندند.3 نفر از پزشکان متخصص دانشگاه که از اعضای هیئت علمی نیز هستند در دوره های آموزشی پیشرفته "FCTC" شرکت کردند و با کسب بهترین نمرات، مدارک خود را از این مرکز دریافت نمودند.

وی در ادامه با اشاره به مکان مرکز آموزشی احیای قلبی و ریوی در بیمارستان پیمانیه جهرم گفت: این مرکز آموزشی در طبقه دوم ساختمان شیمی درمانی واقع شده که از یک ماه گذشته اقدامات لازم برای آماده سازی کلاس ها و تهیه  تجهیزات آن انجام شده است.

دکتر رحمانیان با اشاره به برگزاری اولین دوره آموزشی این مرکز در تاریخ 29 و 30 دی ماه 1401 گفت: این دوره آموزشی با حضور 24 شرکت کننده از پزشکان عمومی و متخصص و پرستاران در بیمارستان پیمانیه جهرم برگزار شد. آموزش های این دوره توسط 12 اساتید بین المللی انجمن قلب آمریکا (AHA) که از مدرسین مرکز آموزش احیای قلبی و ریوی شیراز "FCTC"  هستند صورت گرفت و در کنار آنها، 3 نفر از اساتید دانشگاه دکتر رعیت دوست، دکتر صحرائی و دکتر چگین که دوره های آموزشی این مرکز را با موفقیت طی نمودند، آموزش های برخی از دروس را نیز بر عهده داشتند.


وی عنوان کرد: مدرک این دوره های آموزشی کاملا معتبر و مورد تایید وزارت بهداشت است. همین طور بسیاری از علاقمندان از سایر کشور ها برای گذراندن این دوره های آموزشی به ایران و شیراز سفر کرده و در دوره های مرکز آموزشی احیای قلبی و ریوی فارس شرکت می کنند.تاریخ:
1401/11/05
تعداد بازدید:
33
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal